Global-CE >
Chargeuse-pelleteuse >
Hengwang Chargeuse-pelleteuse >
Hengwang HW15-26 Chargeuse-pelleteuse
Hengwang HW15-26 Chargeuse-pelleteuse
Parameter
Model | HW15-26 |
Total Weight | 4800Kg |
Maximum speed | 26km/h |
Maximum climbing ability | 25° |
Minimum turning radius | 4000mm |
Maximum digging depth | 2700mm |
Excavation unloading height | 2200mm |
| Maximum digging radius | 4600mm |
| Bucket width | 600mm |
| Digging bucket capacity | 0.2m³ |
| Maximum digging height | 4200mm |
| Maximum digging force | 28KN |
| Rotation angle | 180° |
| Maximum unloading height | 3300mm |
| Maximum unloading distance | 850mm |
| Pretend to be brave | 0.7m³ |
Feature
It is a versatile construction machine that combines transportation and loading functionalities. It is suitable for maneuvering, excavating, carrying, and handling cargo operations. It can be equipped with four different attachments, including a bucket, snow pusher, and breaker, to meet various work requirements.
Parameter
Contact us now to inquire about the best price.
Gallery







